REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Tramwaj na Maślice: można podpisywać umowę na projekt!artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj na Maślice: można podpisywać umowę na projekt!
Nic już już nie stoi na przeszkodzie, by podpisać umowę z projektantem trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Maślickiej. W przetargu na to zadanie nie wpłynęły bowiem żadne odwołania. Inwestycja ma umożliwić mieszkańcom Maślic, ale i pobliskich osiedli szybki dojazd do centrum.
S52 Beskidzka Droga Integracyjna:  Pierwsze odcinki, pierwsi projektanciartykuł
Pokaż artykuł
S52 Beskidzka Droga Integracyjna: Pierwsze odcinki, pierwsi projektanci
Poznaliśmy wykonawców badań geologicznych i projektów budowlanych dla dwóch pierwszych odcinków Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI). Mowa o częściach trasy od Bielska-Białej do Bulowic (16,9 km) i od Choczni do Kalwarii Zebrzydowskiej (21 km). Jeśli nie będzie odwołań, umowy GDDKiA chce podpisać już w maju.
A4 Katowice-Kraków z symboliczną zmianą stawek. Ostatni etap inwestycji i modernizacji trasy w 2026 rokuartykuł
Pokaż artykuł
A4 Katowice-Kraków z symboliczną zmianą stawek. Ostatni etap inwestycji i modernizacji trasy w 2026 roku
O 1 zł ulegnie zmianie stawka dla kierowców samochodów osobowych korzystających z autostrady A4 Katowice-Kraków. Korekta zostanie wprowadzona od 1 kwietnia. Zarządca trasy podkreśla, że zmiana wynika z rosnących kosztów utrzymania autostrady i ponoszonych nakładów inwestycyjnych przed zakończeniem umowy koncesyjnej w marcu przyszłego roku, kiedy autostrada zostanie przekazana stronie publicznej w stanie „jak nowa”.
Nowy, duży najemca zajmie cztery piętra w biurowcu DL Tower w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Nowy, duży najemca zajmie cztery piętra w biurowcu DL Tower w Katowicach
Właściciel DL Tower – firma DL Invest pozyskała nowego, dużego najemcę dla tego biurowca znajdującego się przy ul. Korfantego 138 w Katowicach. Kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej wynajęła w tym wieżowcu firma PKP Cargo.
Tramwaj na Maślice coraz bliżej! Jak będzie przebiegać nowa trasa?artykuł
Pokaż artykuł
Tramwaj na Maślice coraz bliżej! Jak będzie przebiegać nowa trasa?
Wrocław robi kolejny krok w kierunku budowy nowej trasy tramwajowej na Maślice. Właśnie wybrano firmę, która ma przygotować projekt tej inwestycji. Trasa będzie liczyć ponad 3,2 kilometrów długości, a jej dokładny przebieg poznamy po zakończeniu projektowania.
We Wrocławiu powstaną dwa nowe, wielkie, kompletne osiedla na terenach poprzemysłowych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaną dwa nowe, wielkie, kompletne osiedla na terenach poprzemysłowych [WIZUALIZACJE]
Blisko 60 milionów złotych zapłacą prywatni inwestorzy za nowe drogi, chodniki, utworzenie terenów zielonych i za rozbudowę szkół w sąsiedztwie wznoszonych przez nich inwestycji mieszkaniowych – to perspektywa, nad którą 14 września pochylą się wrocławscy radni. W ramach specustawy mieszkaniowej poprzemysłowe tereny Wrocławia w dwóch lokalizacjach mogą zmienić się w nowe i otwarte osiedla kompletne.
Podróżni zyskali kolejny zmodernizowany peron w Grodzisku Wielkopolskim [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Podróżni zyskali kolejny zmodernizowany peron w Grodzisku Wielkopolskim [ZDJĘCIA]
Podróżni zyskali kolejny zmodernizowany peron w Grodzisku Wielkopolskim. Zapewniony jest dogodny dostęp do pociągów. Wyższy komfort obsługi pasażerów to efekt realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizacji linii Poznań – Wolsztyn między Drzymałowem a Wolsztynem. Zakończenie wszystkich prac za ok. 115 mln zł przy udziale środków wielkopolskiego RPO przewidywane jest w III kw. br.
Skanska zrewitalizowała przestrzeń obok wrocławskiego Centrum Południeartykuł
Pokaż artykuł
Skanska zrewitalizowała przestrzeń obok wrocławskiego Centrum Południe
Spółka biurowa Skanska oddała do dyspozycji mieszkańców Wrocławia zrewitalizowany skwer i przestrzeń rekreacyjną przy skrzyżowaniu ulicy Szczęśliwej i Powstańców Śląskich. Obok Centrum Południe powstały ogrody deszczowe, uzupełnione roślinnością i małą architekturą. To zwieńczenie konsultacji społecznych i warsztatów, które Skanska realizowała z Fundacją Dom Pokoju. W spotkaniach brali też udział mieszkańcy, rada osiedla, urzędnicy oraz miejscy aktywiści.
W Warszawie dobiega końca budowa nowego mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie dobiega końca budowa nowego mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę [FILMY]
W Warszawie powstaje nowy most pieszo-rowerowy przez Wisłę. Już wiosną ten jeden z najdłuższych tego typu mostów na świecie, zostanie udostępniony pieszym i rowerzystom.
Rusza realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11 w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Rusza realizacja kolejnego odcinka drogi ekspresowej S11 w woj. opolskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na budowę 10,5-kilometrowego odcinka S11 pomiędzy Gotartowem i początkiem obwodnicy Olesna. To jeden z trzech odcinków 46-kilometrowej trasy, który będzie realizowany w najbliższym czasie. Za przygotowanie projektu budowlanego oraz realizację prac w terenie odpowiedzialne będzie konsorcjum firm Mirbud (lider) oraz Kobylarnia (partner). Wartość umowy to 464,9 mln zł, z czasem realizacji 39 miesięcy (bez okresów zimowych, 16 grudnia – 15 marca, w trakcie prac budowlanych).
We Wrocławiu trwa budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce [FILM+WIZUALZIACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwa budowa trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce [FILM+WIZUALZIACJE]
Trwają prace związane z budową Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce (TAT) - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Projekt o wartości blisko 140 milionów złotych przyniesie blisko 2 km nowych torów. Trasa pozwoli na szybkie skomunikowanie jednej z najdynamiczniej rozwijających, rozbudowujących się części stolicy Dolnego Śląska z centrum.
We Wrocławiu powstaje trasa autobusowo-tramwajowa na Swojczyce [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstaje trasa autobusowo-tramwajowa na Swojczyce [FILM+WIZUALIZACJE]
Trwają pierwsze prace związane z budową Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce (TAT) - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Projekt o wartości blisko 140 milionów złotych przyniesie blisko 2 km nowych torów. Trasa pozwoli na szybkie skomunikowanie jednej z najdynamiczniej rozwijających, rozbudowujących się części stolicy Dolnego Śląska z centrum.
Co słychać na budowie trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce?[FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie trasy autobusowo-tramwajowej na Swojczyce?[FILM+WIZUALIZACJE]
Trwają pierwsze prace związane z budową Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce (TAT) - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Projekt o wartości blisko 140 milionów złotych przyniesie blisko 2 km nowych torów. Trasa pozwoli na szybkie skomunikowanie jednej z najdynamiczniej rozwijających, rozbudowujących się części stolicy Dolnego Śląska z centrum.
Podpisano umowę na realizację dużej inwestycji za 914 mln zł netto, na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzemartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na realizację dużej inwestycji za 914 mln zł netto, na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzem
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie zwalniają inwestycyjnego tempa na kolejowej trasie łączącej woj. kujawsko-pomorskie z Pomorzem. Kolejowa spółka podpisała umowę na realizację prac na kolejnym odcinku linii nr 201, tym razem między Wierzchucinem a Lipową Tucholską. Trasa zyska m.in. drugi tor oraz sieć trakcyjną, a podróżni skorzystają z bardziej dostępnych stacji i przystanków. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych S.A. o wartości 914 mln zł netto jest dofinansowana ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
We Wrocławiu trwa remont zabytkowego mostu Zwierzynieckiego [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu trwa remont zabytkowego mostu Zwierzynieckiego [FILM + ZDJĘCIA]
Trwają prace remontowe i konserwatorskie na zabytkowym moście Zwierzynieckim we Wrocławiu. Renowacja obejmie oczyszczenie, konserwację oraz zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych i kamiennych.
Włoska firma Brembo rozbuduje fabrykę automotive w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
Włoska firma Brembo rozbuduje fabrykę automotive w Dąbrowie Górniczej
Firma Brembo, działająca w mieście od 2003 r., rozbuduje swój zakład. Na działce o powierzchni niemal 17 ha postawi odlewnię żeliwa. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że odlewnia będzie innowacyjnym zakładem, korzystającym z nowoczesnej technologii produkcyjnej. Rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwsze półrocze 2025 r.
Będą kolejne inwestycje w infrastrukturę kolejową na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Będą kolejne inwestycje w infrastrukturę kolejową na Dolnym Śląsku
Pół roku intensywnych działań za nami. 100 mln zł. na odbudowę po powodzi na Dolnym Śląsku. Potencjał wyremontowanej za ponad 150 mln zł. linii Wrocław – Kłodzko – Międzylesie jest w pełni wykorzystywany. Teraz czas na kolejne wyzwania. Kolej na Dolnym Śląsku zyskuje nowe możliwości.
Powstaje trasa autobusowo-tramwajowa na wrocławskie Swojczyce [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje trasa autobusowo-tramwajowa na wrocławskie Swojczyce [FILM+WIZUALIZACJE]
Trwają prace związane z budową Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Swojczyce (TAT) - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji we Wrocławiu. Projekt o wartości blisko 140 milionów złotych przyniesie blisko 2 km nowych torów. Trasa pozwoli na szybkie skomunikowanie jednej z najdynamiczniej rozwijających, rozbudowujących się części stolicy Dolnego Śląska z centrum.
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Rusza budowa I etapu obwodnicy Złotoryi. Podpisano umowę z wykonawcą
Po latach przygotowań i oczekiwań rusza realizacja jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podpisał umowę na budowę pierwszego etapu obwodnicy Złotoryi. Nowa trasa wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta, poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i otworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego.
W Warszawie powstaje nowy most pieszo-rowerowy przez Wisłę [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstaje nowy most pieszo-rowerowy przez Wisłę [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Wykonawca, firma Budimex, finalizuje zaplanowane na 2022 r. prace na budowie mostu pieszo-rowerowego przez Wisłę. W sobotę, 10 grudnia zakończyło się betonowanie filarów dwóch ostatnich rzecznych podpór, oznaczonych symbolami P3 i P4. Tym samym sfinalizowane zostaną wszystkie prace zaplanowane na 2022 r.
REKLAMA